İletişim Bilgileri

+90 (256) 213 34 35

+90 (507) 871 55 67

info@drbabacan.com

Cumhuriyet Mah. Adnan Menderes Bul.
No:6 Haltur Apt. (Evkur Üstü)
Merkez / AYDIN

Pzts - Cm. - 09:00-17:00,

Pazar - KAPALI

Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe

Hifu İle Ameliyatsız Yüz Germe

Yaş alma, yoğun tempo ve çevresel faktörler yüz bölgesinde sarkma ve gevşemeye sebep olur. Günümüzün gelişen teknoljisi ile birlikte bu sarkmaların önüne geçebilirsiniz.  Fokus ultrason teknolojisini kullanan cihazların son versiyonu olan MF-HIFU sistemi, cildiniz kaybettiği esnekliği ve hacmi geri kazanarak sizin daha genç görünmenizi sağlar.

HIFU Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Hıfu tedavisi ses dalgalarının kullanıldığı bir ameliyatsız yüz germe ve cilt toparlama yöntemidir.  Odaklanmış ses dalgaları cildin en alt tabakalarına kadar inerek ciltte toparlanma ve sıkılaşma sağlar. Ayrıca cildin üst ve orta tabakalarında kollajen sentezini uyararak ciltte gençleşme sağlar.

Kaç Seans Uygulanır?

HIFU genellikle tek seansta sonuç vermektedir. Ancak sarkmanın çok ilerlediği durumlarda 2 seansta yapılabilmektedir. Kaç seansa ihtiyacınız olduğu doktor kontrolünden sonra belirlenecektir.

HIFU Uygulaması Nasıl Yapılır?

Her hangi bir anestezik uygulama gereksinimi olmadan  işlem kolaylıkla uygulanır.  Kişinin cildi temizlendikten sonra jel sürülür. HIFU cihazının gerekli ayarları yapıldıktan sonra işleme başlanır. Yüz bölgesi için  İlk önce 4.5 mm lik başlıkla derin planlara Fokus Ultrason ile atışlar yapılır. Sonrasında 3 mm lik başlıklarla daha yüzeyel ve en son da 1,5 mm lik başlıklarla en yüzeyel katmana atışlar yapılır. Böylece cildin  üç tabakasında iyileşme odakları sağlanarak toparlanma daha iyi bir noktaya gelir. Vücudun diğer yerlerinde ise farklı başlıkları kullanarak aynı etkiyi sağlamak mümkün olmaktadır. Bu işlemde cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez. Bununla beraber cilde ciltaltından ulaşan enerji sayesinde ciltte de uyarılma olur ve   yeni kollagen oluşumu sağlanır. Güçlü  bir sıkılaşma etkisi oluşarak  zaman içinde cerrahi olmayan bir yüz gençleştirme ve yüz germe etkisi oluşur.

İşlem Süresi Ne Kadardır?

İşlem süresi uygulama yapılan bölgenin büyüklüğüne göre değişebilmektedir. Yüz bölgesi için ortalama 1-1,5 saat sürmektedir.

HIFU Sonrası Sonuç Ne Zaman Görülmeye Başlanır?

Genellikle uygulamadan hemen sonra farklılık görülmeye başlanır. Ancak net sonuçlar 45-60 gün sonra elde edilmeye başlanır. En iyi sonuç uygulamanın yapıldıktan sonraki 3. ayda görülür.

İşlemin etkisi kişinin cilt yapısına göre değişmekle birlikte ortalama 1,5 -2 yıl sürer.

Whatsapp