İletişim Bilgileri

+90 (256) 213 34 35

+90 (507) 871 55 67

info@drbabacan.com

Cumhuriyet Mah. Adnan Menderes Bul.
No:6 Haltur Apt. (Evkur Üstü)
Merkez / AYDIN

Pzts - Cm. - 09:00-17:00,

Pazar - KAPALI

İğneli Lipoliz

İğneli Lipoliz

Genel olarak vücut ağırlığının azaltılması veya kilo vermekten çok vücudun estetik görünümünü bozan belli bir bölgesindeki yağ dokusu birikiminin giderilmesi işlemine verilen addır. Bu uygulama cerrahi yöntemlerle (liposuction)  yapılabildiği gibi bazı özel cihazlar ve tıbbi tedavi yöntemleri ile de yapılabilir.

Tıbbi tedavi yöntemleri ile yapılan bölgesel zayıflama veya bölgesel incelme uygulamaları İğneli Lipoliz başlığı altında toplanabilir. İğneli Lipoliz ile yapılan bölgesel zayıflama tedavisinin temel prensibi; başta Fosfatidil Kolin ve Deoksikolat olmak üzere yağ hücrelerini parçaladığı bilinen medikal ajanların yağ dokusu içine enjekte edilmesidir. Bu enjeksiyon neticesinde yağ depolayan hücrelerin bütünlüğünün bozularak parçalanması sağlanır. Yağ hücrelerinin parçalanması ile ortaya çıkan serbest yağ asitlerinin o bölgeden uzaklaştırılması ise bölgesel incelme veya bölgesel zayıflama tedavisinin ikinci aşamasını oluşturur.

İğneli Lipoliz ile yapılan bölgesel zayıflama tedavisinin daha etkin olabilmesi için, tedavi süreci boyunca vücudun ihtiyacı olan sıvı tüketiminin sağlanması ve en azından haftada 3-4 günlük hafif-orta egzersiz yapılması önemlidir.  Ayrıca ozon tedavisi, karboksiterapi, soğuk lipoliz vs. gibi cihaza dayalı bölgesel incelme uygulamaları ile iğneli lipoliz uygulamasının kombine yapılması ile sinerjistik etkiden dolayı tedavi başarısı artacaktır.

Whatsapp