İletişim Bilgileri

+90 (256) 213 34 35

+90 (507) 871 55 67

info@drbabacan.com

Cumhuriyet Mah. Adnan Menderes Bul.
No:6 Haltur Apt. (Evkur Üstü)
Merkez / AYDIN

Pzts - Cm. - 09:00-17:00,

Pazar - KAPALI

Mezoterapi

Mezoterapi

Ciltte kuruluk, nem kaybı, lekelenme, deri dokusunda incelme, soyulma, kırışıklık , yaşlılık gibi çeşitli problemlerle başa çıkmak için kişiler; genellikle çok kolay ve çabuk bir yöntem olduğu için, çeşitli krem, vitamin ve leke açıcı ürünleri derinin üzerine sürerek haricen kullanmak yolunu tercih etmektedirler. Oysa bu şekilde haricen sürülen krem ve serumların cildin dış tabakasını geçip alt tabakalara ulaşması oranı çok düşük miktarda olmakta, dolayısı ile de etkisi çok az ya da hiç olmamaktadır

Tedavi edici ajanların cildimize dışarıdan sürülmesi yerine doğrudan deri içine çok küçük ve özel enjektörler yardımı ile verilmesi işlemine mezoterapi adı verilmektedir. Mezoterapi ilaçları cildi besleyen, nem ve kuruluğunu gideren, güneş ve yaşlılık lekelenmelerini tedavi etme özelliğine sahip, kırışıklığı belli oranlarda azaltmayı başarabilen ilaçlardır.

Mezoterapide uygulanan ilaç ve besleyici serumlar bazen çeşitli kokteyller halinde hekim tarafından hazırlanır, bazen de firmadan hazır olarak gelen kokteyler şeklindedir. Mezoterapi ilaçları küçük ve çok sayıda enjeksiyonlar şeklinde deri içine ve deri altına verilerek işlem gerçekleştirilmektedir..

Genellikle yaşlanma etkilerine karşı yapılan gençleştirici mezoterapi uygulamaları kombinasyonlar halinde olmaktadır ve yüzün geneline uygulanırsa daha doğal ve başarılı sonuçlar elde edilir. Eğer yüzde belli bir bölgeye uygulanıp diğer bölgelere uygulanmaz ise, mezoterapi yapılmış sahalar daha canlı, parlak, nemli ve daha genç görünürken yapılmayan alanlar ise bu görünümden yoksun kalır. Yaşlanma etkilerini azalmak için genellikle uygulama yapılan bölgeler; Yüz , boyun-gıdı bölgesi, dekolte alanı, ellerdir.

Mezoterapi sadece gençleştirme amaçlı olarak kullanılmamaktadır. Lipolitik etkili ilaçlar ile bölgesel yağlanma ve sellülit sorunlarının çözümünde, çatlak tedavisinde, deri rengini açmak amacı ile, akne ve sivilce izlerinin tedavisinde, leke tedavisinde, saç dökülmesinde ve saç ekiminden sonra ekilen saç greftlerinin daha canlı olarak çıkması amacı ile de başarılı ve yüz güldürücü sonuçlar sağlayabilmektedir.

İşlem süresi uygulama yapılan bölgenin genişliğine ve amaca göre değişmekle beraber 15-45 dakika arasındadır. Toplam seans miktarı 5 ila 10 arasında değişmektedir. Kaç seans olacağını önceden tahmin edebilmek için 2-3 seans yapıp elde edilen sonuca gore karar vermek daha doğru olacaktır. Seans aralıklara yine amaca gore 1 ila 2 hafta arasında değişmektedir.

Mezoterapi uygulaması yapıldıktan sonra cilt üzerinde kısa sureli ve değişik derecelerde kızarıklıklar görülmektedir . Bu nedenle kuygulamadan sonra güneş kremi kullanmak faydalı olacaktır.
Mezoterapinin etkisi hemen başlamak ile birlikte ciltteki gerçek olumlu sonuçlarının görülmesi zaman alacaktır. Bu sure ortalama olarak 1 ay olmak ile beraber, derinin yapısına ve problemlerin derecesine göre de değişiklik gösterebilir

Whatsapp