İletişim Bilgileri

+90 (256) 213 34 35

+90 (507) 871 55 67

info@drbabacan.com

Cumhuriyet Mah. Adnan Menderes Bul.
No:6 Haltur Apt. (Evkur Üstü)
Merkez / AYDIN

Pzts - Cm. - 09:00-17:00,

Pazar - KAPALI

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu, dudağı dolgunlaştırmak, şekillendirmek, konturlarını belirginleştirmek ve dudağın daha genç görünmesini sağlamak için yapılır.

Gençlerin en çok istedikleri dudaklarının daha dolgun görünmesi olduğu için, dudak dolgusu bu amaçla gençlerde daha çok tercih edilir. Yaşı daha ileri kişilerde durum farklıdır. Yaşlandıkça dudak kıvrılır ve kırmızı kısım içeri doğru yer değiştirir. Dudak daha ince görünür. Bu durumda dudak, dolgu ile dışarı doğru döndürülür ve kırmızı kısım görünür hale getirilir. Dudak fazla büyümeden daha belirgin ve genç bir görünüm elde edilmiş olur. Dudak dolgusunda kullanılan hyalüronik asit aynı zamanda dudak cildini nemlendirir ve üzerindeki ince çizgileri azaltır. Dudak şeklini belirginleştirmek, özellikle kontur yapmak için de dolgu kullanılabilir. Yaşlanmaya bağlı veya çok uçuk çıkarmak gibi travmaya bağlı nedenlerle dudak sınırları silinebilir. Dolgu ile çok ince bir şekilde tüm dudak sınırını belirginleştirmek dudağın daha genç ve güzel görünmesini sağlar. Bu şekilde eğer ihtiyaç varsa asimetrilerde düzeltilebilir.

Dudak üstü ve altında ki dikey çizgiler için de dolgu yapılabilir. Sigara çizgileri veya barkod çizgileri de denilen bu çizgiler doldurularak daha az görünür hale getirilebilir. Dudak dolgusu yapılırken, dudağın kendi içindeki oranlarına dikkat etmek gerekir. Üst dudaktaki V şeklindeki biçimin korunması, alt dudağın çok az önde olması gibi estetik kurallara uymak gerekir. Bunun yanında dudak yüzle uyumlu olmalıdır. Yalnızca dudağı dolgunlaştırmak yerine, dudak kenarlarını yukarı doğru döndürerek de daha güzel bir görünüm elde edebiliriz. Bu nedenle dudak dolgusu yapılacağı zaman altın oranlara dikkat edilerek, yüzünüze uygun bir dudak şekli oluşturmak hedeflenmelidir. Bu şekilde hem istediğiniz kadar dolgun hem de doğal dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudağa hyalüronik asit içeren, dudak için özel üretilen yumuşak dolgular kullanılmalıdır. Hyalüronik asit zaten vücudumuzda olan doğal bir maddedir, bu nedenle çok güvenlidir.

Dudak için özel üretilen bu dolgular, akışkan oldukları için hem uygulaması konforludur, hem de cilt altında homojen bir şekilde dağılır ve sertlik oluşturmaz. Doğal görünür, dışarıdan belli olmaz.

Dudak dolgusunda kullanılan ürünlerin kalıcılığı yaklaşık 12-18 aydır. Bu süre sonunda dolgu kendiliğinden erir. Mutlaka FDA onaylı ürünler kullanılmalıdır. Dolgunun etkisi tamamen geçmeden kalıcılığını artırmak amacıyla ekleme yapılabilir ya da dolgunun etkisi tamamen geçtikten sonra ( dolgu eridikten sonra)işlem tekrar edilebilir.

Dudak dolgusu, mutlaka uzman doktor tarafından yapılması gereken tıbbi bir işlemdir. Çünkü dudak dolgusunun en önemli komplikasyonu olan, dolgunun damar içine verilmesi ciddi bir durumdur. Bu yüzden doktor tarafından yapılması önemlidir.

En çok merak edilen konu,dudak dolgu fiyatlarıdır. Dudak dolgusu fiyatları kullanılan ürüne ve sizin ihtiyacınız olan dolgu miktarına göre değişmektedir. Dudak dolgu fiyatımızı öğrenmek için +90 507 871 55 67 numaralı whatsapp hattına fotoğraf gönderebilir veya +90 256 213-34 35 bizi arayabilirsiniz. Kliniğimizde yalnızca ruhsatlı dolgular kullanılır. 

Whatsapp