İletişim Bilgileri

+90 (256) 213 34 35

+90 (507) 871 55 67

info@drbabacan.com

Cumhuriyet Mah. Adnan Menderes Bul.
No:6 Haltur Apt. (Evkur Üstü)
Merkez / AYDIN

Pzts - Cm. - 09:00-17:00,

Pazar - KAPALI

F.U.E Saç Ekimi

F.U.E Saç Ekimi

Fue Saç Ekimi Nedir?


FUE microgreft tekniği ile doğal görünümlü daima büyüyen saçlar elde edilir. Yaklaşık 50 yıldır uygulanan saç nakli ameliyatları son 5 yıldır iyice gelişmiş ve tek kıl halinde ekim yapılabilir hale gelmiştir.

Mikrogreft denen ve 1-3 kıl içeren greftlerle yapılan nakillerde kozmetik sonuçlar oldukça yüz güldürücüdür ve eskiden yapılan ve hoş olmayan grup grup saçların çıktığı vakalar bile bu teknikle yeniden düzeltilmektedir. 5-8 saat süren lokal anestezi altında yapılan uygulamadan sonra hasta hemen evine gidebilmekte pansuman gerektirmediği gibi, iki gün sonra kafa şampuanla yıkanabilmektedir. Özel ince uçlarla açılan küçük deliklere greftlerin yerleştirilmesi daha az hasara neden olduğundan, iyileşme daha çabuk olmakta ve saçlar da daha kısa sürede çıkmaktadır. Ortalama 6 ay sonra saçlar devamlı büyümekte ve arkadan alındıkları özelliklere ulaşmaktadır.

FUE kıl ünitelerinin teker teker alınması metodudur ( Folliculer Unite Extraction) ve saçlı deri kesilmeden uygulanır. Kliniğimizde Motor lu FUE metodu uygulanmakta ve bir seansta 2500 greft (6-7 bin saç kılı) nakledilebilmektedir. Saçsız alan ne kadar büyük olursa olsun bir veya iki seansta kapatılabilmektedir. Alan büyüklüğü ve işlemin zorluk derecesine göre 5-8 saatte operasyon tamamlanır. Donör alan ( saçların alındığı alan) antibiyotikli sargı ile kapatılır. İki gün sonra sargı açılır ve tüm saçlı deri yıkanmaya başlanır. Kesi ve dikiş olmadığından ağrı da olmaz ve sadece 1-2 adet ağrı kesici ve 4 gün ağızdan antibiyotik alınması yeterlidir. Ön alanda iğne deliği büyüklüğünde kanallar açıldığından bunlar içine konan kıl kökü greftlerini sıkarak tutar ayrıca ekilen bölgeye sargıya gerek kalmaz.Ekilen kılların bir kısmı iki hafta içinde dökülür bazıları da dökülmeden büyümeye başlar. Dökülen kılar da 3 ay sonra yeniden çıkmaya başlar. Önceleri ince ve seyrek olsa da 6 ayda kalınlaşır ve uzarlar. Saç ekiminin verimi en geç 10 ay gibi bir sürede ortaya çıkar. FUE metodunda arkada kesik olmadığından ameliyat izi olmaz, ense kılları sizin bile farkedemiyeceğiniz şekilde hafif seyrelir. iyileşme süresinde ağrı da yoktur.

Whatsapp