İletişim Bilgileri

+90 (256) 213 34 35

+90 (507) 871 55 67

info@drbabacan.com

Cumhuriyet Mah. Adnan Menderes Bul.
No:6 Haltur Apt. (Evkur Üstü)
Merkez / AYDIN

Pzts - Cm. - 09:00-17:00,

Pazar - KAPALI

Leke Tedavisi

Leke Tedavisi

Güneş, tüm canlılar için eşsiz bir yaşam kaynağıdır. Gerek antibakteriyel etkisi, gerek D vitamini sentezlenmesindeki önemi, gerekse akne ve sivilcelerin tedavisinde destekleyici özelliği ve tabii ki estetik açıdan en etkili bronzlaşma yöntemi olması onu vazgeçilmez kılar. Ancak ne yazık ki ozon tabakasının giderek incelmesi sonucu güneşin yararlarından ziyade, zararlarına odaklanır olduk… Güneşin, cilt lekelerine etkisi uzun zamandır bilinmekte, fakat son dönemlerde yapılan araştırma ve bulgularda güneşin cilt kanseri üzerindeki etkisinin de azımsanmayacak derecede olduğu gözlemlenmektedir.

CİLT LEKELERİNE SEPEP OLAN ETKENLER

Aslında cilt lekeleri vücudun koruma önlemlerinden biridir. Cilt maruz kaldığı ortamdan (güneş, kalitesiz makyaj malzemeleri, zararlı kimyasallar vs.) kendini koruyabilmek için melanin salgılar. Nihayetinde cilt kendini korur ama melaninden dolayı ciltte lekelenmeler meydana gelir.

CİLT LEKELERİNDE KULLANILAN TEDAVİ YÖNTEMLERİ

  1. Kimyasal Peeling
  2. Enzim Peeling (Işık Peelingi)
  3. Karbon Peeling
  4. Co2 Fraksiyonel Lazer
  5. Thulium Akıllı Lazer

Kimyasal Peeling

Kimyasal “peeling” bir veya birkaç kimyasal ajanın deriye uygulanması ile deride çeşitli derinliklerde kontrollü hasar oluşturulması ve sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını hedefleyen uygulama yöntemidir. Kimyasal “peeling”te amaç, deri tabakalarında istenilen derinliğe kadar hasar oluşturmak ve rejenerasyon sırasında yara iyileşmesinin avantajlarından yararlanarak çeşitli lezyonların tedavisini sağlamaktır.

Enzim Peeling (Işık Peelingi)

Enzim peeling, salgılanan melaninin koyu renge dönüşmesini sağlayan tyrosinase enzimini baskılayarak ciltteki melanin oluşumunu azaltır. Ciltteki lekeli bölgelerin rengi açılarak etkin bir tedavi sağlanır.

Karbon Peeling

Karbon peeling; özellikle cilt lekelerinin giderilmesi tedavisinde kullanılan, ciltteki gözenekleri küçültüp, cildi aydınlatan ve sıkılaştırma gücü ile gençleştiren bir tedavi yöntemidir. Lazerle uygulanan cilt gençleştirme yöntemi olarak da bilinir.

Co2 Fraksiyonel Lazer

Co2 fraksiyonel, lazer ışınları cildin hem üstüne, hem de altına etki edebilen etkili bir tedavi yöntemidir. Ciltte mikro kanallar açarak kolajen üretimini tetikler. Cildin sıkılaşmasını, canlı ve parlak görünümünü tekrar kazanmasını sağlar. Cilt lekelerinin tedavisinde de oldukça etkilidir.

LEKE TEDAVİSİ SEANS SÜRESİ VE SEANS SAYILARI

Seans süresi ve seans sayıları uygulanacak tedaviye ve tedavi edilecek kişinin durumuna göre belirlenmektedir. Ortalama olarak bitkisel peeling 4 - 8 seans, enzim peeling tek seans, Co2 fraksiyonel lazer 1 - 6 seans sürmektedir.

Leke tedavisi ağrılı, acılı bir tedavi midir?

Kullanılan tedavi yöntemine göre değişmekle birlikte, ciltte tedavi sırasında ve sonrasında hafif yanma dışında bir etkisi yoktur.

Tedavi kalıcı mıdır? Tekrar aynı problemi yaşar mıyım?

Tedavi kalıcıdır. Fakat unutulmaması gereken, güneş veya lekelenmeye sebep olan etkene tekrar maruz kalınmamalıdır. Aksi takdirde lekelenmenin tekrar oluşması muhtemeldir.

Whatsapp