İletişim Bilgileri

+90 (256) 213 34 35

+90 (507) 871 55 67

info@drbabacan.com

Cumhuriyet Mah. Adnan Menderes Bul.
No:6 Haltur Apt. (Evkur Üstü)
Merkez / AYDIN

Pzts - Cm. - 09:00-17:00,

Pazar - KAPALI

Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu

Aydın yanak dolgusu; yanaklarda zamanla meydana gelen çökme ve deformasyonu gidermek, yanaklara eski dolgun görünümünü kazandırmak amacıyla yapılan bir işlemdir. Yaşlanmayla birlikte yanaklardaki yağ dokusu azalır. Çökük bir görünüm ortaya çıkar ve kişi mutsuz hissetmese bile mutsuz ve yorgun bir izlenim verir. Yanak dolgusu sayesinde yaşlılığın izleri ciltten silinebilir. Yıllara meydan okumaya yardımcı olan ve kişiye daha çekici bir görünüm veren yanak dolgusu, ifadeyi de büyük oranda etkiler. Bu nedenle yüzün ameliyatsız bir şekilde, estetik görünmesini ve gençleşmesini sağlar.

Yanak dolgusu, elmacık kemiği dolgusu ve diğer dolgu işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için  kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanak dolgusu; yanakların şekillendirilmesi ve gençleşmesi amacıyla yapılan dolgu çeşididir. Yanak bölgesindeki kusurların giderilmesi ve cildin yeniden sıkılaşarak gençleşmesini amaçlar. Hem zararlı dış etkenlerin hem de yaşlanmanın etkisi ile yanak bölgesindeki dokular giderek zayıflar. Cilt esnekliğini kaybeder ve sarkar. Yanaklar, yüzümüzün ortasında bulunduğu ve yüzün büyük kısmını kapladığı için bu sarkma bariz bir şekilde görülebilir. Sarkık yanaklar da kişinin mutsuz, üzgün ve sıkıntılı görünmesine neden olur. Özellikle kadınlar için bu durum estetik kaygılara neden olabilir. Her zaman daha genç ve daha güzel görünmek isteyen kişiler için yanak dolgusu etkili ve güvenli bir çözüm sunar.

Yanak Dolgusu Ne İçin Yapılır?

Yanak dolgusu, yanakların şekillendirilmesini ve en estetik hâlini almasını sağlayan bir işlemdir. Yanaklardaki birçok kusur, yanak dolgusu ile ameliyatsız bir şekilde, dakikalar içerisinde giderilebilmektedir. Yanaklarda çökme olması, sarkıklık, asimetrik görünüm ve yanak oluğunun normalden derin olması gibi estetik sorunlar yanak dolgusu ile giderilebilmektedir.

Kimler Yanak Dolgusu Yaptırabilir?

Dolguya engel olan bir rahatsızlığı olmayan; genel sağlık durumu yerinde ve 18 yaşını geçmiş her birey yanak dolgusu yaptırabilir. Genellikle cilt yaşlanmaya başladığı andan itibaren tercih edilen bir işlemdir. Ancak yanaklarının dolgunluğundan, şeklinden memnun olmayan kişiler de erken yaşlardan itibaren yanak dolgusu yaptırabilir. Tüm dolgu ve botoks işlemlerinde olduğu gibi yanak dolgusunun da hamilelik ya da emzirme dönemindeki kadınlara yapılması tavsiye edilmez. Hamile ya da emziren hastalarımız, bu hassas dönemi tamamladıktan sonra güvenle yanak dolgusu yaptırabilirler.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yanak dolgusu Aydın, cilde nemi hapseden ve cildin esnek yapısını koruyan hyaluronik asit ile yapılır. Hyaluronik asit, derinin doğal dokusunda da bulunan bir maddedir. Bu nedenle yanak dolgusu uygulamasından sonra alerjik reaksiyon oluşma riski oldukça azdır. Hyaluronik asit, yanak dolgusu ile elde edilen görüntüyü de olumlu etkiler. Uygulandığı bölgede kalıp hâlinde kalmadığı, yayıldığı için dolgu uygulamasından daha doğal sonuçların elde edilmesini sağlar.

Yanak dolgusu, yaklaşık 15 – 20 dakika içerisinde tamamlanan, pratik bir işlemdir. Uzman bir hekim tarafından, steril koşullarda yapılır. İşlem öncesinde, yanak bölgesi anestezik kremlerle uyuşturulur. Bu nedenle hasta için de konforlu bir işlemdir. Herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. İşlem tamamlandığında, kişi hemen günlük yaşamına devam edebilir. Yanak dolgusu yapıldıktan sonra, yanak bölgesinde hafif kızarıklık ve şişlik olması normaldir. Bu yan etkiler, en fazla 1 – 2 gün içerisinde kendiliğinden geçer.

Whatsapp