İletişim Bilgileri

+90 (256) 213 34 35

+90 (507) 871 55 67

info@drbabacan.com

Cumhuriyet Mah. Adnan Menderes Bul.
No:6 Haltur Apt. (Evkur Üstü)
Merkez / AYDIN

Pzts - Cm. - 09:00-17:00,

Pazar - KAPALI

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Aydın Burun dolgusu, burnun yüz hatlarına daha uygun bir forma getirilmesi için yapılan bir işlemdir.. Burun ameliyatları çok zor olduğu için son yıllarda pek çok kişi burun dolgusunu tercih etmektedir. Burun dolgusu ile asimetriler, burun sırtı, burun kanatları gibi pek çok bölge düzeltilebilmektedir.

Burun Dolgusu Nerelere Yapılabilmektedir?

Burun dolgusunun burun üzerinde kullanılabileceği pek çok alan bulunmaktadır. İlk olarak burun eğrilikleri tamamen ya da kısmen düzeltilebilmektedir. Bununla beraber düşük burun uçları kaldırılabilir ya da daha düzgün bir hale getirilebilir. Ameliyatsız burun kaldırma işlemi sayesinde burun ucu 1 – 2 mm yukarıya kaldırılabilmektedir.

Asimetrik burun da yüzde kötü görüntüye sebep olmaktadır ve o da burun dolgusu sayesinde dakikalar içerisinde düzeltilebilir. Daha öncesinde burun estetiği yapıldıysa ve beğenilmeyen bölgeler varsa tekrar ameliyat olmaya gerek kalmadan burun dolgusu sayesinde düzeltilebilir.

Buruk dudak bileşkesi bazı kişilerde çok belli olmamaktadır. Bu bölge de burun dolgusu yardımı ile belirgin hale getirilebilir. Bileşke kısmının belirgin hale getirilmesi dudakların da daha büyük durmasını sağlamaktadır.

Burnunuzda dikkat çeken bir sırt ya da kemer varsa o da burun dolgusu sayesinde düzeltilebilmektedir. Son olarak burun kanatları bazen daha yayvan bir hale gelebilir. Bu durum hem kötü bir görüntüye neden olur hem de kırışıklıklar oluşabilir. Burun dolgusu ile bu sorunlar da dakikalar içerisinde çözülmektedir. Ayrıca burun dolgusu yan etkileri yok denecek kadar azdır.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu uygulaması öncesinde, hastanın tam olarak ne istediği belirlenmektedir. Böylece yapılacak olan dolgunun dozu ve malzemesi de bunlara göre seçilir. Burun dokusunun doldurulması ise toplamda 40 – 45 dakikalık bir işlemdir. Öncelikle dolgu işlemi gerçekleşir. Bu işlem sırasında anestetik krem kullanılır ve böylece hastanın acı hissetmesi de önlenmiş olur. Hastanın isteğine göre lokal anestezi de tercih edilebilmektedir.

Dolgu işlemi sırasında enjeksiyon işlemi yapılmaktadır. Bu işlem maksimum 10 dakika süren oldukça kısa bir işlemdir. Her ne kadar enjeksiyon için kullanılan iğnelerin ucu çok sivri ve ince olduğu için fazla acı olmasa da işlem öncesinde bölgenin uyuşturulması önemlidir.

Burun dolgusu işlemi çok kısa süren bir işlemdir ve işlemden sonra herhangi bir iz görülmemektedir. Bu sayede işlemden sonra hayatınıza normal bir şekilde devam edebilirsiniz.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Burun dolgusunun ilk avantajı ameliyatsız olmasıdır. Burun ameliyatlarından sonra kişilerin genellikle konuşma ve yemek güçlüğü gibi pek çok sorunla uğraştığı bilinmektedir. Fakat burun dolgusu ameliyatsız olduğu için böyle sorunlar yaşanmamakta ve hastalar hayatlarına devam edebilmektedir.

İkinci avantajı ise burunla ilgili yaşanabilecek neredeyse tüm sorunların acısız bir şekilde çözülebiliyor olmasıdır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kemer, düşük burun ucu ve asimetri gibi pek çok sorun burun dolgusu sayesinde çok kısa bir şekilde çözülebilmektedir.

Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Burun dolgusunun etkisi ne kadar sürer diye sorular gelmektedir, bu soruların cevapları hastanın yaptırdığı işleme göre değişse de genellikle 1 – 2 ay sürmektedir. Çünkü burun dolgusunda kullanılan malzemeler kalıcı malzemeler değildir. Bu nedenle burun hareketlerine de bağlı olarak bir süre sonra kaybolurlar ve burun da eski şeklini alır.

Bu noktada burun dolgusu kalıcı mıdır sorusuna da cevap vermiş olduk fakat üst üste yapılan burun dolguları bir süre sonra kalıcı etki yaratabilmektedir. Burun ameliyatı kadar kalıcı olmasa bile 4 – 5 kere burun dolgusu yapılması burundaki sorunların bir nebze de olsa kalıcı olarak düzelmesini sağlamaktadır.

Whatsapp