İletişim Bilgileri

+90 (256) 213 34 35

+90 (507) 871 55 67

info@drbabacan.com

Cumhuriyet Mah. Adnan Menderes Bul.
No:6 Haltur Apt. (Evkur Üstü)
Merkez / AYDIN

Pzts - Cm. - 09:00-17:00,

Pazar - KAPALI

Güneş Lekesi Tedavisi

Güneş Lekesi Tedavisi

Lazer (IPL) ile Güneş Lekesi Tedavisi
Güneşten kaynaklanan yüzümüzdeki güneş lekeleri, denizde güneşlenmekle oluşan omuz bölgesi lekeleri ve cilt yaşlanmasına bağlı olarak el üstünde oluşan kahverengi lekeler hatta yüzümüzdeki çiller lazer IPL uygulaması ile tedavi edilebilirler.
Açık renk cilt üzerinde oluşan lekeler her zaman daha etkili ve hızlı şekilde sonuç verirler. Çok koyu ten rengine sahip kişilerde uygulanmaz.

İşlem uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre 10-30 dakika arasında tamamlanır. Lekenin durumuna göre 2 veya 4 seans uygulamak gerekebilir. Seanslar ayda bir yapılır. Tüm leke tedavileri güneşin daha az olduğu bahar ve kış ayları yapılması gerekir. Uygulama yapılacak bölge temizlenir. Jel sürülür ve kristal başlıkla atışlar yapılır. Çok hafif kabul edilebilir bir acı ve sıcaklık oluşur. Cilt biraz kızarır sonra normal haline döner.

Uygulama yapılan lekeli bölgeler ilk yapılışta biraz daha koyu hale gelir. Bir hafta içinde ya kabuklanarak dökülürler yada yavaş yavaş rengi açılmaya başlar. Tamamen normal bir durumdur. Her seansta rengi azalarak ya tamamen kaybolurlar yada çok hafif kalabilirler. Uygulamalar esnasında leke açıcı kremlerle tedaviyi desteklemek başarı şansını artırır. Tedavi süresince güneş koruyucu kremi mutlak kullanmak gerekir.

Whatsapp