İletişim Bilgileri

+90 (256) 213 34 35

+90 (507) 871 55 67

info@drbabacan.com

Cumhuriyet Mah. Adnan Menderes Bul.
No:6 Haltur Apt. (Evkur Üstü)
Merkez / AYDIN

Pzts - Cm. - 09:00-17:00,

Pazar - KAPALI

Göz Altı Morluk Tedavisi

Göz Altı Morluk Tedavisi

Göz Çevresi Problemleri İçin Göz Altı Mezoterapisi

Göz çevresi gençleştirme ihtiyacı 20’li yaşlardan itibaren üzerine düşülmesi gereken bir konudur. Güzel hastalarım işe bir göz etrafı kremi kullanmakla başlayabilirsiniz. Peki bizler sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?

Göz Çevresi Problemleri Nelerdir?

 • Halka oluşumları.
 • Kararma (göz çevresinde karanlık görüntü.)
 • Kırışma, çizgilenme
 • Göz kapaklarında oluşan ödemler.
 • Torbalanma gibi problemlerdir.

Göz Çevresi Problemleri Neden Oluşur?

Göz çevresinde oluşan kırışma, morluk, torbalanma, çizgilenme ve karanlık görüntüler çeşitli sebepler ile oluşmaktadır. Bu sebepler hem kalıtsal hem de edinseldir.

Kişinin ten rengi, göz çevresi rengi yapısal olarak koyu olabilir. Bu bölgedeki deri incedir ve hassas olan derilerde, yapısal olarak torbalı görüntü ve morluklar söz konusu olabilir.

Bunun yanı sıra, göz çevresindeki deri hassastır. Kolay deforme olur ve bir çok yıkıcı yan etkiden çabuk etkilenir. Yıkıcı olan,

 • Uzun süre bilgisayara bakmak.
 • Tütün ürünü ve alkol tüketimi.
 • Gözleri fazla yormak, ovuşturmak.
 • Göz bozukluğu olduğu halde gözlük kullanmamak.
 • Yoğun göz makyajı yapmak ve makyajı günlük olarak temizlemeden uzun süre kullanmak hatta aynı makyaj üzerine yeniden göz makyajı yapmak.
 • Kalitesiz kozmetik ve bakım ürünleri kullanmak gibi sayısız etkiler nedeni ile göz çevresi problemleri yaşanır.

Göz altı şikayetlerinde neler yapıyoruz;

-Mezoterapiler (içerisinde vitamin, cildi canlandıran hyalüronik asit bulunduran madde)

-Somon DNA

-PRP

-Lazerler

-Altın İğne (İğneli Radyofrekans) uygulamalarıyla hastalarımıza yardımcı olabiliyoruz.

Göz mezoterapisi ürünleri canlandırıcı içeriğe sahiptir. Bu tedavi için uygun olan bazı bitki, antioksidan ve vitaminlerinden kokteyl edilen mezoterapi ilacının göz çevresine uygulanmasıdır. Bu malzemelerin tek başına ve bir biri ile girdikleri olumlu tepkime ile göz çevresinde şikayet edilen sorunlar çözümlenir.

Bu işlem yılda en az 6-8 seans yapılabilecek bir uygulamadır. Göz altı derisi çok hassas bir alandır. Tıpkı zayıf bir insanın beslenme tarzı gibi yani azar azar sık sık beslemek gerekir.

Mezoterapi uygulamaları oldukça konforludur. Lokal anestezi sonrası göz altı hızlıca uyuşur, işlem çok küçük, ince uçları özel mezoterapi iğne uçları ile konforlu bir şekilde yapılır. Yaklaşık 10 dk sürer.

Tedaviden Sonra Neler Yaşanır?

Bu tedaviden sonra göz çevresinde hafif kızarıklıklar, noktasal ödemler oluşabilir. Bu yan etkiler 24 saat içinde hafifler ve yavaşça kaybolur, hasta rahatlıkla sosyal yaşamına dönmektedir.

Tedavinin seanslarından sonra güneşten korunmak ve 1 gün boyunca göz makyajı yapmamak, uygulama alanını ovuşturmamak ve sıcak su ile yıkamamak önemlidir. Bunların yanı sıra ilk seansta bile olumlu etkiler gözlenir.

Bu uygulama sayesinde çizgilerinizde azalma, morluklarda hafifleme yaşarsınız. Daha diri ve dinlenmiş bakışlara sahip olursunuz.

Whatsapp