İletişim Bilgileri

+90 (256) 213 34 35

+90 (507) 871 55 67

info@drbabacan.com

Cumhuriyet Mah. Adnan Menderes Bul.
No:6 Haltur Apt. (Evkur Üstü)
Merkez / AYDIN

Pzts - Cm. - 09:00-17:00,

Pazar - KAPALI

PRP Saç Tedavisi

PRP Saç Tedavisi

PRP saç tedavisi zayıf ve cansız saçları güçlendirmek, saç dökülmesini azaltmak ve durdurmak, saçlarda kepeklenmenin ve yağlanma sorununu çözmek için uygulanan bir tedavi yöntemidir.

PRP uygulaması ortalama yarım saat sürmektedir ve uygulamanın ardından kişi günlük hayatına devam edebilir. Uygulamadan ardından birkaç hafta sonra saçlarda dökülme gözle görülür bir şekilde azalır, saçlar güçlenir ve yeniden çıkmaya başlar. Tedavinin iki haftada bir yenilenmesi halinde, üç aydan sonra istenen sonuç kesin olarak elde edilir. Ardından yılda bir kez tekrarlanması halinde elde edilen sonuçlar ömür boyu kalıcı olur.

PRP (platelet rich plasma) yöntemi; kanda bulunan, büyüme faktörü içeren, protein yönünden zengin içeriklerin kullanılması mantığına dayanır. Bu madde cildin ve saçın yenilenmesinde etkilidir.

PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Prp tedavisi uygulanacak kişiden 10 cc kadar kan alınır. Ardından özel bir makina içinde bu kan santrifüj edilerek kırmızı kısmı ile plazma kısmı birbirinden ayrılır. Kanda bulunan akyuvar, trombosit ve trombositlerin ihtiva ettiği büyüme faktörleri seyrelmiş yada saçsız bölgeye mikro iğneler yardımı ile enjekte edilir. Uygulamanın mantığı doku ve hücre yenilenmesine dayanır. Tüm uygulama 30 dakika sürer. Hiçbir acı hissedilmeyen bu yöntemde herhangi bir iz de kalmaz.

PRP Saç Tedavisi Ne Kadar Süre Etkilidir?

PRP Saç Tedavisi bir kaç kez düzenli uygulandıktan sonra etkisi kişinin bünyesine ve saç bakımına bağlı olarak ortalama 12-18 ay devam eder. Ancak ömür boyu etkisi yoktur. Bu yüzden etkisinin devam etmesi için yılda 1 kez tekrar uygulanması gerekmektedir. Genetik saç dökülmesi olan kişilerde 6 ayda 1 kez uygulanması gerekmektedir. Düzenli tekrarlandığı zaman hem daha iyi sonuç alınmakta hem de etkisi daha uzun süre kalıcı olmaktadır.

Türkiye’de PRP yöntemi ile saç ve cilt tedavisi yaptığını söyleyen bir çok merkez bulunmaktadır. Ancak uzman olmayan kişiler tarafından hijyenik olmayan ve yeterli ekipmana sahip olmayan yerlerde yapılan PRP tedavisinde bir çok sorun yaşanabilmektedir. Bu yüzden her işte olduğu gibi PRP tedavisininde konuda uzman doktor tarafından hijyenik koşullarda yapılması gerekmektedir.

Whatsapp